Ciekawe zawody rodziców pierwszoklasistów – ich prezentacje
Prezentacje zawodów wykonywanych przez naszych rodziców
– cykl lekcji w klasie pierwszej SP –
SUKCES PROJEKTU i NOWY GOŚĆ POD NUMEREM 6!
WARTO ZOBACZYĆ OSTATNIĄ RELACJĘ
ZAPRASZAMY!!!
W ramach prezentacji ciekawych zawodów wykonywanych przez rodziców, naszych najmłodszych uczniów odwiedził pierwszy rodzic – Tata Lenki. Pan policjant Maciej Kasolik przeprowadził z dziećmi pogadankę na temat bezpieczeństwa w domu oraz w drodze do szkoły.
Ponadto dzieci mogły zadawać pytania na interesujące je tematy związane z pracą policji. Na zakończenie każde dziecko otrzymało edukacyjną książeczkę oraz znaczki odblaskowe. W ramach podziękowań za tę pouczającą wizytę uczniowie klasy pierwszej podarowali panu policjantowi pamiątkową laurkę.
2. LEKCJA WYCHOWANIA FIZYCZNEGO
Kolejnym gościem, który odwiedził nas w ramach prezentacji zawodów wykonywanych przez rodziców była mama Wiktora Gruszki, która jest nauczycielem wychowania fizycznego. Pani Joanna Gruszka przeprowadziła z dziećmi ciekawą lekcję wychowania fizycznego. Uczniowie w podzięce ofiarowali jej wspólnie wykonaną laurkę. Kto wie, może w przyszłości, któreś z nich odniesie podobne sukcesy sportowe jak reprezentant kraju w siatkówce, a prywatnie wujek Wiktorka- pan Piotr Gruszka?
3. LEKCJA ZDROWEGO ŻYWIENIA
W połowie listopada gościliśmy w naszej klasie mamę Michałka Talika, która jest dietetykiem. Pani Agnieszka zaprezentowała dzieciom piramidę żywieniową. Mali uczniowie dowiedzieli się jakie produkty są potrzebne dla odpowiedniego wzrostu i rozwoju organizmu, jak również jakich produktów należy unikać. Dzieci miały okazję zobaczyć je, dotknąć, spróbować. Wspólnie czytaliśmy również etykiety i skład często spożywanych przez nas produktów. W ramach podziękowania przygotowaliśmy dla pani Agnieszki pamiątkową laurkę.
4. LEKCJA SZYCIA
Końcem listopada klasę pierwszą odwiedzili kolejni rodzice, tym razem aż dwie mamy. Panie Iwona Laszczak i Sabina Kościelak zaprezentowały nam, na czym polega zawód krawca. Dzieci miały okazję nie tylko zapoznać się z podstawowymi narzędziami krawieckimi, ale mogły samodzielnie zaprojektować skarpetę na mikołajkowe prezenty. Na zakończenie zajęć mamy Wojtusia i Krzysia własnoręcznie zszywały je na przyniesionych ze sobą maszynach do szycia. Bardzo dziękujemy za bardzo ciekawe zajęcia! Kto wie może staną się one inspiracją dla naszych przyszłych decyzji zawodowych?
Poczuć się przez chwilę prawdziwym archeologiem…. bezcenne, ale możliwe. To wszystko za sprawą pani Agnieszki Mielec zaproszonej w ramach prezentacji ciekawych zawodów wykonywanych przez Rodziców naszych Pierwszaków.
Mama Emilki przygotowała dla nas profesjonalne zajęcia warsztatowe podczas, których dzieci mogły poznać tajniki pracy archeologa oraz same poszukiwać skarbów ukrytych „w głębi ziemi.” Były to m.in. zęby i kości zwierząt, skorupy glinianych garnków oraz elementy starożytnych narzędzi i zabawek. Następnie pod okiem pani archeolog młodzi badacze oczyszczali je, grupowali i zastanawiali się nad ich pochodzeniem.
Te niezwykłe zajęcia zapewne na długo zostaną w pamięci dzieci, a kto wie może staną się inspiracją do dokonywania przez nie własnych, wielkich odkryć?
6. LEKCJA O PRACY STRAŻAKA. OSTATNI RODZIC!!!
Tuż po święcie św. Floriana na zaproszenie pana strażaka Mateusza Malarza udaliśmy się do remizy OSP w Kobiernicach. Było to dla nas bardzo ciekawe i pouczające wyjście. Pan Mateusz opowiedział nam na czym polega ciężka i odpowiedzialna praca strażaka. Ponadto nasi uczniowie zapoznali się z wyposażeniem różnych wozów strażackich. Mogli przymierzyć hełm, kamizelkę, a nawet maskę powietrzną. Na koniec pan strażak odpowiadał na pytania dzieci. Opowiedział nam również ciekawe historie związane z jego pracą.
Największe zainteresowanie wzbudziło zdarzenie mające miejsce w dniu naszej wycieczki. Otóż na autostradzie wywróciła się cysterna z 2000 litrów gorącej czekolady. Pierwszaki w wyobraźni były już przy jej sprzątaniu. Na osłodę zostały jednak poczęstowane czekoladowymi cukierkami.
Po powrocie do szkoły wspólnie wykonaliśmy laurkę, którą Piotruś Malarz mógł przekazać swojemu tacie.
opracowała Katarzyna Kornacka