W dniu 30 maja odbył się wyjazd uczniów Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Kobiernicach na ściankę wspinaczkową Primaroca w Bielsku-Białej. W wydarzeniu uczestniczyło 45 uczniów.
Wyjazd został zorganizowany w ramach Programu „Razem z Grupą” realizowanego przez Grupę Kęty. Dzięki otrzymanym środkom szkoła mogła sfinansować przejazd autokarem oraz profesjonalną opiekę instruktorską podczas zajęć wspinaczkowych. Uczniowie pokrywali jedynie koszt dwugodzinnego wejścia na ściankę wspinaczkową.
Po przyjeździe uczestnicy zostali podzieleni na grupy i rozpoczęli zajęcia od rozgrzewki przygotowanej przez instruktorów. Następnie pod ich czujnym okiem korzystali z atrakcji obiektu, podejmując próby wspinaczki na różnorodnych trasach oraz uczestnicząc w zajęciach ruchowych i skokach.
Wyjazd dostarczył uczniom wielu pozytywnych emocji i niezapomnianych wrażeń. Dla wielu uczestników była to pierwsza okazja do spróbowania swoich sił we wspinaczce. Uczniowie wykazali się dużą odwagą, determinacją i wytrwałością. Wielu z nich pokonało własne obawy i lęki związane z wysokością, osiągając sukcesy, z których mogli być naprawdę dumni.
Zajęcia na ściance wspinaczkowej były nie tylko doskonałą formą aktywnego spędzania czasu, ale również okazją do rozwijania sprawności fizycznej, koordynacji ruchowej, umiejętności współpracy oraz budowania wiary we własne możliwości.
Wyjazd przebiegł w miłej atmosferze, a uczestnicy wrócili do domu zadowoleni, bogatsi o nowe doświadczenia i pełni pozytywnej energii. Serdecznie dziękujemy Grupie Kęty za wsparcie i umożliwienie realizacji tego wartościowego przedsięwzięcia.